Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank iştiraki olduğu Vakıf Emeklilik şirketi aracılığı ile ve geleceğiniz emin ellerde sloganı ile bireysel emeklilik hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Bugün sahip olunan yaşam standartlına gelecekte de sahip olabilmek ve mutlu ve rahat bir emeklilik yaşayabilmek için Vakıf Emeklilik alternatif bireysel emeklilik ürünleri hazırlamıştır. Bireysel emeklilik sistemi kendi isteğimiz ile gönüllü olarak katılabileceğimiz bir sistemdir ve ileride alacağımız emekli maaşına ek bir gelir olması açısından düşünülmüştür ve oldukça cazip bir birikim aracıdır.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Şartları?

Herhangi bir işte çalışıp çalışılmaması önemli olmadan 18 yaşını doldurmuş olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bireysel emeklilik sistemine gidip yararlanabilmektedir. Vakıfbank müşterilerinin bireysel emeklilikten yeteri miktarda kar elde edebilmelerine olanak sağlamak için bir alt limit belirlemiş ve bu limiti de 100 TL ile sınırlı tutmuştur.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Avantajları?

Bütün emeklilik şirketlerinde olduğu gibi Vakıf Emeklilikte müşterilerine bireysel emeklilik sistemini ilave %25 devlet katkısı ile sunmaktadır. Sisteme girip katkı payı ödeyen herkes devlet katkısında yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı Ne Kadar?

Diğer bireysel emeklilik şirketlerinde olduğu gibi Vakıfbank bireysel emeklilik sisteminde de ilk giriş sırasında herhangi bir aidat alınmakta fakat bu aidat ertelenmektedir. Eğer birikimler zaman içerisinde farklı bir bireysel emeklilik şirketine taşınıyorsa yada herhangi bir nedenden dolayı sistemden çıkılıyorsa sistemde kalınan zamana göre farklılık göstererek bu aidat müşterinin toplam birikim tutarından kesilerek alınmaktadır.

Nasıl Emekli Olursunuz?

Vakıfbank bireysel emeklilik sistemine giriş yapıldıktan sonra emekli olabilmek için başvuru tarihinden sonra 10 yıl boyunca sistemde kalınması gerekmektedir. Ayrıca 56 yaşını tamamladıktan sonra emekli olmaya hak kazanılmakta birikim tutarınız isteğinize göre ister aylık maaş olarak ister toplu para olarak tarafınıza geri ödenmektedir.

Bu yazı Krediler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir