Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Birikim yapmak ve ilerdeki emeklilik dönemlerinde rahat ve mutlu bir hayat sürmek herkesin hayalidir ve bu hayali gerçekleştirmek için şimdiden birikim yapmak geleceği garantiye almanın en emin yollarından biridir.

Yapı Kredi Bankası’da müşterilerine Bireysel Emeklilik Hizmetini Alianz Yaşam ve Emeklilik Sistemi üzerinden vermekte ve hizmeti müşterilerine bu şekilde sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, medeni haklarını kullanmaya haiz ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes bireysel emeklilik sistemine katılabilir ve geleceğe yatırım yapabilir.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Planları

Yapı Kredi Bankasının bireysel emeklilik sisteminde Safran Plan ve Kişiye Özel plan olmak üzere iki farklı seçenek bulunmaktadır. Şirket bu her iki plan içinde sabit alt ödeme sınırı belirlemiş ve katılım payı alt limitini 120 TL ile sınırlı tutmuştur.

Fakat sisteme ödenecek katkı payı ne kadar yüksek olursa hem devlet katkısı o oranda fazla olacak hem de ilerde yapmış olduğumuz birikim tutarı yüksek olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik Giriş Aidatı Şartları

Yapı Kredi Bankası Bireysel Emeklilik sisteminde her iki planda da sisteme girerken herhangi bir giriş aidatı alınmamaktadır. Fakat ilk 3 yıl içinde sistemden ayrılan katılımcılar aylık brüt asgari ücretin %75’i ni ve sistemden ilk 5 yıl içinde ayrılan katılımcılar ise aylık brüt asgari ücretin yarısını katılım payı ücreti olarak emeklilik şirketine geri ödemek zorundadırlar.

Bireysel emeklilik müşterilerinden ilk 5 yıl dolduktan sonra ise herhangi bir katılım bedeli tahsil edilmemektedir.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir

Bireysel emeklilik sistemlerinin en büyük avantajları hiçbir yatırım aracında sahip olunamayan %25 devlet katkısıdır. Bunun dışında emeklilik müşterileri istedikleri her zaman fon dağılımlarını ve emeklilik planlarını değiştirebilmektedirler.

Bu yazı Yapı Kredi kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir