Ziraat Bankası 2018 Personel Alımı

Türkiye’nin kurumsal anlamda en gelişmiş bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, belirli aralıklarla yaptığı personel alımları ile de ciddi bir iş imkanı yaratmaktadır. Personel alımlarıyla ilgili olarak belirli dönemlerde Ziraat Bankasından açıklamalar yapılır ve belirli usullere göre alım yapılır. Milyonlarca insan Ziraat Bankası 2018 personel alımı durumunu merak ederek, gelen açıklamalarla 2018 yılında da belirli kadrolara personel alınacağı açıklandı.

Sınav Usulleri

Ziraat Bankası personel alımları sınav esasına dayalı olarak yapılmaktadır. Bu sınavlar iki kademeli olarak yapılmaktadır. İlk kademede adaylar yazılı sınava alınırken, ikinci kademede adaylar sözlü sınava alınmaktadır. Birçok insan da Ziraat Bankasının yapacağı yazılı sınava başvuru yapmakta ve iş imkanı yaratmaya çalışmaktadır. Bu aşamada Ziraat Bankası’nın sınavlarına lisans ve ön lisans mezunları katılabilmektedir. Ön lisans mezunları bankada banko görevlisi olarak çalışabilirken, lisans mezunları da servis görevlisi pozisyonunda çalışabilmektedir.

Yazılı sınava girebilmek için adayların öncelikle sınav ücreti olarak 50 lira yatırmaları gerekmektedir. Adayların ikinci kademe olan sözlü sınava girebilmeleri için öncelikle yazılı sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Sözlü sınavda kişiler uzman bir ekip karşısında mülakata alınır ve kişilerin işe girebilmeleri için bu sözlü mülakattan da geçerli bir puan almaları gerekir.

Adaylarda Aranan Şartlar

Ziraat Bankası personel alımlarını gerçekleştirirken adaylarda belirli şartlar aramaktadır. Öncelikle adayların sınava başvurabilmeleri için TC vatandaşı olmaları gerekmektedir. İkinci şart ise adayların herhangi bir lisans ya da yüksekokul mezunu olmasıdır.

Ziraat Bankası personel alımlarına başvuran erkek adaylarda askerlik durumu da önemlidir. Banka erkek adayların askerlik hizmetini yerine getirmiş olmasını istemektedir. Bunun haricinde ağır bir suçtan hüküm giymemiş olmak, görev yapmasına engel olabilecek bir hastalığını bulunmamak gibi bazı şartlar da adaylarda aranan şartlardır.

Bu yazı Ziraat Bankası kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir