Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası hayvancılık yapmak isteyen, yeni başlayan ve yaptığı işi büyütmek isteyen kişilere hayvancılık kredisi adı altında yeni bir hizmet sunmaktadır. 10 ve daha üzerinde büyükbaş yetiştiriciliği yapmak isteyen ve işletmesindeki sayıyı 10 ve üzerine çıkarmak isteyen herkes Ziraat Bankası hayvancılık kredisinden yararlanabilmektedir. Ziraat Bankası aynı zamanda küçükbaş yetiştirmek isteyenler içinde kredi imkanı sunmaktadır. Küçükbaş yetiştiriciliği yapan tesislerde koyunda 50 baş, keçide en az 25 baş ile üretim yapan ve sayısını en az bu adetlere çıkarmak isteyen kişiler ide bu kredi imkânından faydalanmak için başvuruda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Özellikleri

En az 48 aylık olan ve bir kere doğum yapmış sığır ve manda gibi büyükbaş alımlarında, Barınak tadilatı ve yapımında, hayvan alımında, süt soğutma tankı alımında, süt sağım ünitesi alımında, yem hazırlama ünitesi alımında, çayır biçme makinesi, balyaj ve sılaj makinesi alımlarında, gübre ile ilgili alt yapı oluşturma ve ekipman alımlarında talep edenler hayvancılık kredisinden faydalanabilmektedirler.

Aynı zamanda kurulu işletmelere alet ve ekipman alımlarında, traktör, pulluk ve mibzer alımları için de başvuru yapanlar hayvancılık kredisinden faydalanabilmektedir. Ziraat Bankasının Hayvancılık kredisinden faydalanmak isteyenler bankanın tüm şubelerine başvurarak ve ilgili formları doldurup evrakları teslim ederek kredi taleplerini iletebilirler. Çiftçiler ve köylüler Ziraat Bankası tarafından talep edilen tüm şartları yerine getirdikleri takdirde yıllık %4 gibi çok küçük faizler ile kredi imkânından yararlanabilmektedirler.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

Ziraat bankası vereceği bu kredi için bazı şartlar ileri sürmektedir. Bunun için talep edilen kredi tutarı kadar bir taşınmazın ipotek yapılması istenmekte, 2 adet çalışan kefil ve daha önce hayvancılık yapıyorsa hayvan küpe numaraları istenmektedir. Çiftçi almış olduğu krediyi ister aylık ister 3 aylık olarak ödeyebilmektedir.

Bu yazı Ziraat Bankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir