Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler Nelerdir ?

Şuan için Türkiye’nin kurumsal anlamda en büyük bankası konumunda olan Ziraat Bankası, kredi çeşitliliği olarak da zirvede yer alan bir devlet bankasıdır. Belli şartları yerine getirdikten sonra Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurularınızı yapabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Başvuru kanalı için direkt olarak şubeyi seçen kişilerden bazı evraklar talep edildiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu belgeler özellikle başvuru aşamasında bankaların ikna edilebilmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle bu belgelerin iyi takip edilmesi gerekmektedir. Ziraat Bankası kredi başvurusu gerekli belgeler listesine göz attığımız zaman bankanın sizlerden öncelikle nüfus cüzdanınızı istediğini görmekteyiz. Başvuruya gittiğiniz esnada kimliğinizin mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

Gelir Belgesi

Şubeden yapılan başvurularda, bankanın sizlerden beklediği en önemli belge, gelir belgesidir. Çünkü banka bu aşamada krediyi sizin gelir durumunuza göre vermektedir. Gelir beyanınızı yaptıktan sonra, bankalar maaşınızın krediye uygun olup olmadığına karar verir ve başvurularınızı buna göre değerlendirir. Bu belgeyi çalışma durumunuza göre temin edebilirsiniz. Ücretli olarak çalışan kişiler son 3 aya ait maaş dökümlerini, emekli olarak çalışanlar ise emeklilik belgelerini bankaya beyan etmek durumundadır.

Başvuru Formu

Başvuru formları, yine bankalardan teslim alınan bir belgedir. Bu belge, sizlerin hangi tür krediye başvurduğunuzu gösteren bir formdur. Bu formu bankadan edinerek, gerekli tüm bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Ardından da bu belgeyi bankaya başvuru aşamasında vermeniz gerekecektir. Başvuru formundaki bilgilerin tam ve eksiksiz olması çok önemlidir. Bu formda alacağınız kredi türü, kredi miktarı gibi önemli bilgiler yer almaktadır.

Bahsettiğimiz belgeler, Ziraat Bankası’nın başvuru aşamasında isteyeceği genel belgeler arasındadır. Bankanın gerekli görmesi durumunda, ek evraklar isteyebileceğini de unutmamak gerekir. Ayrıca talep ettiğiniz kredinin türüne göre de bu belgeler değişiklik gösterebilir.

Bu yazı Ziraat Bankası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir